Terapia poprzez różne rodzaje masażu

Informacje na temat masażu leczniczego

Wiele osób z pewnością zdziwi się widząc, że masaż że stanowić leczniczy, gdyż do tej pory traktowali go raczej jako coś, co wspomaga relaks. To przecież bardzo ekonomiczna i od dawna stosowana metoda wspomagająca w olbrzymi sposób fizjoterapię. Warto od razu nadmienić, że jest to sposób fizjoterapeutyczny, który powinniśmy najpierw skonsultować ze swoim fizjoterapeutą lub z fizjoterapeutą, do którego udamy się na tenże masaż. Musimy wymienić wszystkie nasze problemy zdrowotne itd. Dopiero po takim wywiadzie można zdecydować, czy toż właśnie masaż leczniczy będzie najdoskonalszym rozwiązaniem. Stosuje się go na różne obszary ciała. Czasami wykonywany jest on miejscowo. Ma toż miejsce wtedy, gdy u pacjenta pojawiają się ogniska dysfunkcyjne powodujące bóle bądź uczucie dyskomfortu. Oczywiście masaż ten bardzo często daje się również na całe ciało. Często jest on łączony wraz z innymi zabiegami rehabilitacyjnymi np. z terapią manualną, kinesiotapingiem oraz specjalistycznymi zajęciami indywidualnymi, jakie są wskazane przez fizjoterapeutę prowadzącego.

Masaż klasyczny – co powinieneś o nim wiedzieć?

Z pewnością jest więc najbardziej atrakcyjna forma masażu znana prawie każdemu. Jednak podobnie jak w przypadku masażu leczniczego, masaż białołęka klasyczny także ma za zadanie poprawę stanu zdrowia. Zadajecie sobie pewnie pytanie – „jak to się dzieje?” Jeśli masaż wykonywany jest przez specjalistów fizjoterapeutów to wywołuje niezastąpione, naturalne właściwości lecznicze. Jedną z jego największych zalet jest to, że bardzo korzystnie wpływa na poprawę krążenia, rozluźnia mięśnie, co jest niezwykle skuteczne we wszystkiego rodzaju bólach napięciowych oraz odpowiednio stymuluje układ nerwowy skutkując tym, że zaczyna on pracować normalnie. Masaż ten nie jest wykonywany tylko w celach leczniczych. Bardzo często zabieg ten robi się profilaktycznie, ponieważ taki masaż powoduje u pacjenta wydzielanie wielkich ilości endorfin, które znane są inaczej jako hormony szczęścia. Dzięki temu pacjent ma lepsze samopoczucie. Masaż ten idzie na zachowanie odpowiedniej równowagi wewnętrznej.

Masaże miejscowe – najważniejsze informacje

Innym typem masażu jest masaż miejscowy. Wykonuje się go w celach relaksacyjnych oraz estetycznych. Powoduje on znaczące przyspieszenie regeneracji skóry u pacjenta. Dodatkowo pozytywnie wpływa na jej ujędrnianie oraz odmładza. Podobnie, jak posiada to znaczenie w masażu klasycznym, odpowiednio wykonany masaż np. twarzy spowoduje poprawę samopoczucia, co z kolei zwiększa poczucie komfortu oraz skutecznie niweluje stres. Najczęściej taki rodzaj masażu odbywa się jako jedyny z elementów składowych szerszej terapii fizjoterapeutycznej. Z całą pewnością można stwierdzić, że masaże miejscowe w wyjątkowi sposób wspomagają szybszy powrót do zdrowia u pacjenta oraz mają bardzo dobry wpływ na zwalczanie skutków przeziębienia. Pamiętajmy jednak, aby zawsze przed masażem skonsultować się albo ze swoim specjalistą albo z fizjoterapeutą, jaki będzie wykonywał zabieg, aby zmaksymalizować pozytywne jego skutki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *